"Güzel müziği ayırt edemeyen insana, eşek kulağı yakışır" Apollon

22 Kasım 2010 Pazartesi

ŞAKA GİBİ !- Anneciğim, anneciğim !

- Efendim yavrum !

- Bu gün hayat bilgisi dersinde öğretmenin sorusuna doğru cevap verdim, aferin aldım !

- Afferin benim oğluma !

- Anneciğim, beden eğitimi dersinde de en hızlı ben koştum !

- Bravo benim oğluma !

- Ya anneciğim ... !

- Söyle çocuğum !?

- Çiş ederken sınıf arkadaşlarım hep pipime bakıp dalga geçiyorlar, benim pipişkom onlarınkinden niye çok daha büyük !?

- Bunda utanacak bir şey yok yavrum, onlar 8 yaşında, sen ise 28 !


İnanılır gibi değil ! Manşetlerde, “Galatasaray, Kayseri deplasmanında 1 puan alarak 10. sıradaki yerini korudu” diye yazılıyor. Hagi “oyadığımız futbol beni mutlu etti” demiş. Bir çok yorumcu da, “Galatasaray ümit verdi” gibi laflar ediyor.

Yani, Galatasaray sanki geçen sezon süper lig’e çıkmış bir takımmış da, bu sezon küme düşmemeyi başaracakmış gibi yorumlanıyor.

Yahu bu takım “3 ün 1’i” arkadaşlar. 105 yıldır birinci lig’de oynuyor. 17 lig, 14 Türkiye Kupası şampiyonluğu var. UEFA kupasını alan tek takımımız ki, o da yetmemiş, bir de süper kupayı müzesine getirmiş. İçeride ve dışarıda en fazla taraftara sahip Türk takımı.

Dünkü maçta, sakat ve cezalılarına rağmen, sahadaki 11’inde, yerli olsun, yabancı olsun, milli olmayan futbolcu yoktu. Kadro dışı bırakma lüksüne sahip olduğu Misimoviç’in 8 milyon eurosu, üzerinde yer alan bir çok takımın neredeyse toplam değeri kadar. Dün, bir yığın gol pozisyonu bulabilmesine karşın, en az bir o kadar da gol pozisyonu verdi. Sadece son yarım saatte verdiği gol pozisyonu sayısı 8 !

Avrupa’da yok. Lig’de, liderle arasında 13 puan fark var ve 10. sırada. 13. haftaya geldik, takım hala en fazla 60 dakika koşabiliyor. 13 maçtan 8’ini kazanamamış, averajı -3 ve Karabükspor’un altında.

“Aslanlar gibi mücadele etmiş, ama kazanamamış !” Allah allah ! Şaka gibi yahu ! O bir “Aslan” ve elbet aslanlar gibi mücadele edecek, bunda şaşılacak, övülecek bir şey yok ki ! Bunun tersi tuhaf değil mi !? Üstelik karşısındaki takım da, Barca filan değil. Şaşılacak olan, Aslan’a bu övgüleri layık görebilmek.

Beyler, “afferin sana çocuğum !” diye başını okşadığınız Aslan, 8 yaşında da 28 yaşında da değil, 105 yaşında, unutmayın !


Hiç yorum yok: